Telia Inmics-Nebula on yhdistynyt Telia Finlandiin ja Telia Cygateen 31.10.2023 – tulemme sulkemaan Telia Inmics-Nebulan sivuston loppuvuoden aikana.
MyNebula –portaali palvelee kellonajasta riippumatta
Nebula on tuonut kevään aikana asiakkailleen mahdollisuuden vaivattomampaan asiointiin sähköisen MyNebula –portaalin avulla.
Asiakkaamme pystyvät nyt helposti ja nopeasti luomaan ja hallitsemaan mm. tukipyyntöjä. Lisäksi he näkevät reaaliaikaisesti miten asian käsittely etenee.
Portaalissa asiakas voi:
-
löytää itse ohjeet ongelmien ratkaisuun
-
luoda, päivittää, lukea ja sulkea omia tukipyyntöjä, operatiivisia muutoksia ja palvelupyyntöjä
-
päivittää lisätietoja päivästä ja kellonajasta riippumatta
Palvelulla paranamme läpinäkyvyyttä asiakaspalveluumme. Palvelu on ilmainen kaikille Nebulan asiakkaille ja vaatii vain rekisteröityimisen. Sisäänkirjautumiseen voi käyttää myös jo olemassaolevia Cloud 9 –tunnuksia.
Sisäänkirjautuminen ja rekisteröityminen palvelun käyttäjäksi tapahtuu osoitteessa: https://my.nebula.fi